Žínky a houbičky z juty

Jistě jste v našem sortimentu narazili na houbičky a žínky uháčkované z jutového provázku. Jejich výrobu jsem započala, stejně jako výrobu mýdel, z osobní potřeby najít ekologickou alternativu komerčním výrobkům. Především mě tížila spotřeba molitanových houbiček na nádobí. Tyto houbičky rozhodně nejsou přírodní a navíc se často v domácnosti musí obměňovat. O mikrobiologickém životě uvnitř nich se ani neodvažuji přemýšlet. Naproti tomu juta jako přírodní materiál při správné péči vydrží poměrně dlouho. Na konci své cesty to není toxický odpadek, nezapáchá a dá se opakovaně prát v pračce, což ostatně i doporučuji.

Na výrobu každé houbičky používám přírodní jutový provázek, tedy lýko ze stonků jutovníku tobolkovitého, a obyčejný háček. V současné době v sortimentu najdete dva výrobky. Houbičku na nádobí, která je opatřena očkem pro zavěšení na baŽínky terii. A žínku která má velké očko na zavěšení v koupelně, samozřejmě oba produkty lze používat i jiným, než doporučeným způsobem. Na čištění a mytí všeho a všude.

Další výhodou jutových houbiček a žínek je, že po skončení své služby je bez obav můžete hodit do kompostu. během několika měsíců zetlejí společně s ostatním rostlinným materiálem a budou žít v jiné podobě dál.

Jsou to produkty, které plnohodnotně nahrazují molitanové a pěnové komerční výrobky a přitom si jeden nemusí dělat výčitky o další odpad, který po něm zůstane.

Mytí zdar Vám přeje Hedvika